Choď na obsah Choď na menu
 


Medzimárodné holubárske trhy Kassel 2011

16. 11. 2011

       V dňoch 5. 6. novembra 2011 bol v nemeckom Kasseli už 22. Internationaler Tauben Markt. Tak ako každý rok, veľkolepý s možnosťou nielen vidieť všetko čo sa týka poštových holubov, ale aj kúpiť všetko čo chovatelia potrebujú pre seba či kamarátov v novej sezóne. Posily do chovných voliér bolo možné kúpiť buď u samotných chovateľov (Eijerkamp, Herbots, Lotterman, Denys, Verstraete, ...... ) i na už tradičnej dražbe mláďat od Stevenincka, Mechelena, Stellermanna, Drapu či iných špičkových chovateľov. Množstvo firiem z celej Európy ponúkali lieky a podporné látky, krmivá, zariadenia holubníkov, prepravné prostriedky, elektroniku, rôznorodé ocenenia a samozrejme v rámci jedálneho lístka i tradičné grilované kolená s kapustou. Tohtoročné výborné počasie len podčiarklo vydarenosť akcie.

    Škoda, že je to tak ďaleko, lebo cesta autobusom na obrátku je dosť náročná, lepšie užitie vlastných trhov majú návštevníci aspoň s jedným nocľahom aj keď vo Formule.

    Tento krát som si aj ja priviezol aspoň dúfam, že posily od Gilbeta Heijnena na vzdialenosti od 100 do 800 km. Äviď rubriku Chovné holuby).  Prikladám pár momentiek z akcie.

 

ObrázokNa káve v Rohnfriede

 

Obrázok

dražba

 

 

Obrázok

Otvárací pochod prezidenta FCI  Teressa s riaditeľom Taubenmarktu Kreutzfeldtom

 

 

Obrázok

Valíčkovi sa veľmi páčil

 

 

Obrázok

Oddych vo Formule

 

 

Obrázok

prehliadka Drgáňových beláskov

 

 

Obrázok

už s posilami

 

 

Obrázok

veliteľ vozu so šoférom

 

 

Obrázok

pohoda pri raňajkách

 

 

Obrázok

spokojnosť

 

                                                                                                   Mý