Choď na obsah Choď na menu
 


Oblastná výstava 2011

11. 12. 2011

Oblastná výstava 11. december 2011 

Výstavu usporiadala ZO Nováky  opäť  v kultúrnom dome Diviackej Novej Vsi. 

Po úvodnej myšlienke organizovať výstavu OZ  PD tento rok opäť spoločne s OZ TO, bola nakoniec uskutočnená samostatne. Keďže som posudzoval obe môžem povedať, že ako výstava v Žabokrekoch n/N (OZ TO) tak aj v Diviackej Novej Vsi (OZ PD) splnili svoj cieľ.

Chovatelia priniesli svoje holuby vcelku dobre pripravené, takže sa bolo aj na čo pozerať. Po posúdení štandardných holubov bol urobený výber kolekcie 18 holubov, ktoré budú reprezentovať OZ Prievidza najprv na výstave Regiónu SEVER v Rajci v dňoch 17. a 18. decembra 2011 a potom na Celoštátnej výstave konanej 6. a 7. januára  2012 v priestoroch Agrokomplexu v Nitre. Škoda, že OZ tentokrát nemá také esá ako minulý rok (Šport E, Štandard Ha), ktoré by nás mohli reprezentovali aj na blížiacej sa 3. Európskej výstave v Budapešti.

Po pre mňa nie celkom vydarenej sezóne som ani nedúfal, že sa mi do kolekcie OZ na CV  niečo dostane. Sezóna však bola veľmi náročná na získavanie dobrých koeficientov a umiestnení pre všetkých chovateľov.  Nakoniec sa do kolekcie dostal  jeden holub v kategórii Šport D   a tri v kategórii Štandard.

 

Obrázok

 

 

Obrázok

                                         posudzovatelia: Mý *, Tkáč, Šimurka *, Valíček

                                                                       * - neposudzovali svoje holuby

 

 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 Na výstave som mal týchto 7 holubov

 

Obrázok

 

Obrázok

                                                             pri oceneniach                        

  Adam (vnuk Alberta Sobotu), Vincent Sobota, Šimurka, Mý, Albert Sobota

 

V sobotu 3. decembra sme navštívili aj výstavu OZ MT v Turčianskych Kľačanoch. V skutočne peknom prostredí sme boli svedkami vydarenej akcie. Aspoň jeden záber z výstavy.

Obrázok

            Na pódiu predseda OZ Martin Miloslav Kubík, dolu Valíček medzi bratmi Sobotovými