Choď na obsah Choď na menu
 


V TS TRIX DERBY

15. 10. 2012

Finálové preteky v TRIX DERBY v Trstenej

 

16. sept. 2012 som sa spolu s Vincentom Sobotom zúčastnil finálových pretekov v TS  na Orave. Mal som tam v hre aj ja jedného holuba na dlhšom preteku, ale ako viete ten bol krutý, nedočkal som sa ho. Pri neskorom štarte doletelo v prvý deň do večera len 10 mláďat, celkom 45 z 281 nasadených. Bratom Sobotovcom doletelo mláďa na druhý deň hneď ráno v celkovom poradí na 12. mieste.  Pekne.  

Z priložených fotografií vidieť pripravenosť i pohodu návštevníkov. Finále si plnými dúškami užívali najmä poľskí chovatelia, ktorí tu boli obzvlášť úspešní.

Až na ten neskorý štart dlhšieho preteku, ktorý  vlastne trochu zle zhodnotil celoročné snaženie organizátorov, treba im poďakovať za dobrú prezentáciu  Slovenska i  dobrých organizačných schopností slovenských chovateľov. Na Orave sú  skutočne pre poštové holuby trochu tvrdšie podmienky ako napr. v Nitre, ale verím, že v tomto novo vybudovanom modernom  zariadení  TS budú v ďalších rokoch aj finálové preteky omnoho úspešnejšie ak to bolo tento rok.

 

veduci-ts.jpg

                                                               vedúci Ľubo Drgáň

 

 

trix-12-celkovy-pohlad.jpg

                                                       celkový pohľad na podkrovie TS

 

 

trix-12--v-pracovni.jpg

                                                             v riadiacom centre

 

 

trix-12-vsetko-pripravene-na-dolet.jpg